Black Stork Golf Resort

Golfová hřiště SK
Tatranská 754,  059 52 Veľká Lomnica,  Slovensko

Golfové hřiště Black Stork Golf Resort ve Velké Lomnici patří mezi oblíbené hřiště mnoha golfistů s výhledem na krásné panorama Vysokých Tater. Na Black Stork Golf Resort je k dispozici 27 jamek a resort je vhodný i pro pořádání golfových turnajů, golfových akademií nebo firemních akcí v průběhu celého roku. Součástí Golf Resottu Black Stork jsou také rozsáhlé tréninkové plochy, krytý driving range o délce 350 m, chipping area, 2x putting green, profesionální golfoví trenéři a samozřejmě půjčovna golfového vybavení.

Golfový resort Black Stork ve Velké Lomnici má jedinečnou polohu na své jižní straně v ochranném pásmu Tatranského národního parku, na ploše 120 hektarů. Nabízí nádherný výhled na panorama Vysokých a Belianských Tater. Z druhé devítky se také otevírá panorama Nízkých Tater, Královy Hory nebo Slovenského ráje... Golfové hřiště Black Stork je poměrně rovinaté, má hodně vody a soustavu jezírek a přechází přes Skalnatý potok (od Skalnatého plesa).

Rozloha golfového hřiště Black Stork

Golfové hřiště Black Stork o rozloze 120 hektarů má 8 mostů, 13 lávek, 15 rybníků a 5 000 vysázených stromů různých druhů (borovice, smrky, břízy, jedle a olše) v ochranném pásmu TANAPu. Největší a nejhlubší rybník je zároveň zavlažovací nádrží s plochou 4 000 m2 a hloubkou 4 m.

Nejdelší jamkou je jamka č. 10 (par 5) na hřišti Braid, která měří 485 metrů z černých odpališť. Nejkratší jamkou je jamka č. 15 (par 3) na hřišti Braid, která měří 129 metrů z černých odpališť. Nejtěžší jamka je č. 8 (par 4) na hřišti Taylor, č. 12 (par 4) na hřišti Braid a nejtěžší jamka je č. 24 (par 5) na zadní devítce hřiště Vardon. Zajímavá je jamka č. 22 na hřišti Vardon, která má ostrovní green.

Historie golfového resortu ve Vysokých Tatrách

Na začátku příběhu golfového resortu Black Stork byl první golfový zážitek Ing. Jiří Hruška, který byl v roce 1984 u podpisu vládní dohody s Ruhrgazem v západním Německu. "Dokument byl natočen na golfovém hřišti, kde jsem se s touto ušlechtilou hrou setkal poprvé. Líbilo se mi to. Hrál můj obchodní partner a já mu nosil hole," vzpomíná prezident lomnického golfového klubu ing. Jiří Hruška a zakladatel golfového resortu.

Ve snaze dát Tatrám něco navíc se rozhodl vybudovat pod nimi golfové hřiště. Jeho nadšení pro věc mu pomohlo zvládnout nelehké období scelování a výkupu pozemků v okolí Velké Lomnice. může uspět, post I když okolí ne vždy věřilo iniciativě Jiřího Hrušky, bylo důležité, že našel pochopení u úspěšného spoluinvestora. Odvaha a víra, že to pahýly začal měnit sny ve skutečnost. Golf se do Tater vrátil v roce 1999 na první cvičnou louku. O rok později bylo vybudováno přírodní devítijamkové golfové hřiště a o čtyři roky později přibylo kryté odpaliště. Ale to už byly věci v pohybu, takže za dalších 6 let bylo na světě 18jamkové hřiště s novým hotelem a fantastickým zázemím pro všechny milovníky golfu pod Vysokými Tatrami. Později přišlo dalších devět. Kvalita hřiště je zaručena dohledem slavného rakouského designéra Hanse Erhardta během výstavby. V roce 2011 získalo hřiště prestižní značku kvality A PGA Golf Course a stalo se tak 19. hřištěm na světě s touto značkou.
 
A co samotný čáp černý, který dal celému hřišti jméno? Příběh s ním spojený se datuje do roku 2003. Na konci golfové sezóny seděla skupina členů Lomnického golfového klubu na terase staré klubovny. Když se jeden z odpočívajících pánů vyhříval v posledních paprscích podzimního slunce, napadlo ho uspořádat golfový turnaj seniorů. Ve snaze dotáhnout tuto myšlenku do konce začali přítomní vymýšlet vhodný název, který by turnaj jasně lokalizoval a odlišil od konkurence. Pak se z obrovského množství nápadů nenápadně vynořil černý čáp. Tento vzácný přírodní druh se pravidelně objevuje na obloze nad golfovým hřištěm díky nedalekým bažinám. Jeho přítomnosti jistě napomohly biozóny s bažinatými a mokřadními společenstvy, které byly vytyčeny při stavbě hřiště a na které je zakázán vstup. Díky souhře všech těchto příznivých okolností se čáp černý stal prakticky tradičním hostitelem návštěvníků golfového resortu a symbolicky nese jeho jméno. Protože nápad uspořádat turnaj pro seniory nebyl jediný...

Kurz zelené karty, dětská škola a trénink pro dospělé

Pokud máte zájem o kurz Zelené karty, doporučujeme třídenní kurz od pátečního odpoledne do nedělního oběda ve skupině maximálně 5 osob. 

Nezáleží na tom, zda jste začátečník, pokročilý nebo chcete golf vyzkoušet poprvé. Uvidíme se každou neděli v sezóně 2022. Na sezení pro dospělé bezprostředně navazují sezení pro juniory.

Nechte své děti objevit kouzlo golfu ve Vysokých Tatrách. Pro juniory od 6 do 14 let jsme připravili golfovou školu s výukou golfu pod vedením trenérů a instruktorů v rozsahu 3 až 5 hodin denně! V Golf Tatry Black Stork přivítáme od úplných začátečníků bez vlastního golfového vybavení až po pokročilé hráče, kteří chtějí zlepšit svou golfovou hru. V dětské golfové škole mají začátečníci možnost složit poslední den zkoušku a získat certifikát Zelená karta platný po celém světě. Po všechny dny je připraven bohatý program pro děti a juniory a spousta rekreačních a vzdělávacích aktivit.

Nezapomeňte, než vyrazíte za golfem do Golf Resortu Black Stork

Pokud se chystáte vyrazit hrát golf do Golf Resortu Black Stork, nezapomeňte si vždy ověřit, zdali máte platné golfové pojištění, které chrání vás, vaše okolí i vaši výbavu na golf v každé situaci.

Fotogalerie

Kontaktní údaje

Tatranská 754, 

059 52 Veľká Lomnica, 

Slovensko

Spočítat pojištění