Golf Resort Hodkovičky

Oblíbené golfové hřiště v Praze Golf Resort Hodkovičky zná snad každý golfista. Jedná se o krásné devítijamkové hřiště, které svou vysokou kvalitou a především dostupností každoročně přivítá kolem 50ti tisíc golfistů nejen z Prahy. Golfové hřiště Hodkovičky nepatří mezi nejdelší 9 jamkové hřiště, ale i se svou délkou 2750 metrů prověří všechny druhy golfistů. Ať máte handicap jakýkoli vždy si zde dobře zahrajete a strávíte příjemný čas na golfu.

Golfové hřiště Golf Resort Hodkovičky se nachází na břehu Vltav, jen pár minut z centra metropole a může se pyšnit výhledy na majestátní Vyšehrad. Golfistům nabízí mnoho vodních překážek, hru po celý rok a optimálně veliké greeny. Ne nedarmo se Hodkovičkám říká "golfová oáza v Praze".

Proč hrát golf v Golf Resortu Hodkovičky?

Protože se svou návštěvností přes 50 000 osob ročně patří dle časopisu Golf Digest mezi nejfrekventovanější golfové hřiště ve střední Evropě. K tomuto číslu nám pomáhá zejména výhodná poloha našeho golfového klubu, který leží přibližně 10 minut od centra našeho hlavního města. V průběhu golfové sezóny se návštěvnost Golf Resort Hodkovičky pohybuje mezi 150 – 250 osobami denně.

Největší tréninkové zázemí v České republice s nově vybudovanou moderní klubovnou pak poskytuje dokonalý komfort pro trénink i těch nejnáročnějších hráčů golfu. Plně zavlažované devíti jamkové hřiště je pro Vaši hru k dispozici celoročně.

Golf Resort Hodkovičky jsou také působištěm Golfové Akademie Skopový. Jak již samotné jméno napovídá, hybnou silou jsou členové golfové dynastie Skopových, která je v České republice vnímána jako významná kapacita tréninku mládeže i profesionálů.

Co na vás v Hodkovičkách čeká?

- 9ti jamkové golfové hřiště (v provozu celoročně na letních greenech)
- 80 míst na driving range (osvětlený, 20 míst vyhřívaných)
- 3 x putting green (z toho 2 osvětlené)
- 4 x chipping green (z toho 3 osvětelné)
- Golfovou akademii Skopový a další profesionální trenéry
- ProShop
- Restaurant
- Party House pod mostem

Golfové hřiště Hodkovičky má navíc výbornou dopravní dostupnost, ať už autem nebo městskou dopravou

Golf Club Hodkovičky patří mezi největší tréninková centra v České republice! V golfovém areálu nklubu naleznete dvě tréninkové části, SEVER a JIH. Z obou tréninkových částí můžete využít 250 m dlouhý driving range. Vstup na tréninkové plochy je zdarma, takže platíte pouze za odpálené míče na drivingu. Tréninkové zázemí SEVER a JIH. Na SEVERU naleznete 50 míst pro trénink odpalování, z toho 20 je v zimě vyhříváno, takže v Golf Resortu Hodkovičky můžete trénovat po celý rok. Veškeré tréninkové plochy golfového hřiště Hodkovičky jsou navíc nasvícené, takže Vás nemusí trápit brzký soumrak. K dispozici je největší putting green v Praze o rozměru 600 m2, 2 chipping greeny a pitching green. Na JIHU můžete z vyznačených ploch trénovat odpalování z trávy. K dispozici je také 10 drivingových rohoží. Dále zde naleznete 2 putting greeny a chipping green.

Historie Golfového Klubu v Hodkovičkách

Jiří Velden založil v roce 1963 softballový klub. Později pod Stavební fakultou při ČVUT Praha tento klub, dříve oddíl, vyhrál historické první mistrovství republiky v baseballu. V době, kdy hrál a vedl softballový oddíl při Sportovních stavbách Praha ( kde byl shodou okolností vedoucím výrobního odboru), připravoval přestup celého oddílu do TJ Kuželky Praha. Po zralé úvaze však ukončil softballovou kariéru a ve velmi spřízněné TJ založil oddíl golfu.

Oficiálně byl klub založen 3.1.1984. Úřední název : TJ Kuželky Praha- oddíl golfu. Následně vstoupil do Československého svazu tělesné výchovy - do Svazu golfu.

Přiděleno pořadové číslo 10 ( č.1 měl Elan Bratislava).

Na začátku devadesátých let Ing.Velden hledal místo, kde by se dalo postavit golfové hřiště v Praze 4 v okolí Hodkoviček, kde je rodákem. Lokalita v Braníku „Ve Studeném“ byla velice nadějná, stavebním úřadem povolená, ale nakonec projekt nevyšel. Dnes je ve Studeném situován největší baseballový areál ve střední a východní Evropě.

Lokalita v Hodkovičkách se jevila jako mimořádně komplikovaná, ale nakonec v roce 1995 se začalo metodou „step by step“ postupně budovat. Projekt a výstavbu zajišťovala firma GOLFLAND – Ing. Jiří Velden, další tři spoluakcionáři zajišťovali chod klubu, pomáhali vzájemně s úředními úkony, zajišťovali publicitu a účastnili se i vlastních fyzických výkonů při výstavbě. Pražský magistrát pronajal na počátku oplocený pozemek bývalého zahradnictví SLZ Praha, kde byly zřízeny driving range, putting a chipping green a jedna dráha s jamkovišti na obou koncích. Tato etapa č. I byla ukončena slavnostním otevřením 1. června 1998.

Stanovy občanského sdružení „Golf & Country Club Hodkovičky“ byly potvrzeny na Ministerstvu vnitra 19.6.1995. V září 1996 pak byl klub přetransformován v rámci ČGF z TJ Kuželky Praha na výše zmíněný klub. Číslo 10 klubu již zůstalo !!!

Zásadní Smlouva s Magistrátem na pronájem celé lokality byla podepsána 15.11.1998. Povodí Vltavy se pak připojilo obdobně. V původní sestavě pak začala výstavby Etapy II – šestijamkového hřiště. V etapě III pak již noví investoři a majitelé Ing. Ptáček a JUDr. Javornický výstavbu konečné devítky komplexně zajistili. Při velké vodě v roce 2002 byla zničena původní klubovna , hala údržby a zčásti již hrané hřiště. Investice se tak navýšila na více než 80 mil. Kč. Velká voda však zásadně urychlila úplné vyčištění celé údolní nivy od veškerých budov, stavebních dvorů, skládek a jiných objektů.

V etapách tak byly otvírány nové hrací dráhy až do dnešní podoby. Známé pravidlo, že golfové hřiště není nikdy úplně dokončené, se průběžně potvrzuje dalšími a dalšími zkulturněnými detaily v prostorách celého hřiště. O úspěchu celého projektu již nikdo nepochybuje. Dle zástupce šéfredaktora české mutace GOLF DIGESTu Antonína Ebra (člena klubu) je jmenovaný areál nejfrekventovanějším ve Střední a Východní Evropě.

To je samozřejmě velká pocta klubu, ale i spokojenost hráčů s devítijamkovým hřištěm je pro všechny účastníky všech etap výstavby velkou odměnou. Celou devítku se podařilo zakomponovat do krajiny původních betonárek, stavebních dvorů, skládek, černých skládek a náletové i původní vysoké zeleně. Někteří noví hráči na hřišti začínající dokonce dnes občas nevěří, že se jedná o nově zbudované golfové hřiště!

Autor článku

Zuzana Heřínková
Zuzana Heřínková
Assistant Head Copywriter

Vydáno: 01/07/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 517

Spočítat pojištění