Golf Club Poděbrady

Mistrovské golfové hřiště Poděbrady Golf Club Poděbrady se nachází uprostřed lužního lesa v těsné blízkosti řeky Labe a nabízí v Česku unikátní golfové prostředí. Nějaké převýšení zde budete hledat marně, jde o typické parkové hřiště, které bylo založeno již v roce 1961. Vzrostlé stromy a především množství vodních překážek dokonale prověří přesnost vaší hry. To vše nedaleko krásného lázeňského města Poděbrady, které nabízí další vyžití pro návštěvníky všech věkových skupin. Poděbradské hřiště je často vyhledáváno jak méně zkušenými, tak náročnými hráči.

Golfové hřiště v Poděbradech patří mezi ta nejstarší v Česku, hraje se zde již od 60. let. V roce 2000 bylo dokončeno 18 jamkové hřiště, driving range, putting, chipping a zároveň bylo zázemí klubu přesunuto od břehu Labe do části areálu Českých radiokomunikací, současné rodokubistické klubovny z roku 1922 od architekta B. Kozáka

V létě 2021 se golfové hřiště Golf Club Poděbrady bude lehce předělávat, budují se dvě nové jamky, které nahradí ty stávající a klubovna se přesune do zrekonstruované budovy u příjezdu. Pokud jste tedy Poděbrady ještě nehráli, máte poslední šanci si je přijet zahrát v původní podobě.

Ikonické lesní jamky na golfu v Poděbradech

Golfové hřiště v Poděbradech má 18 jamek a par 72 s celkovou délkou 6097 metrů z bílých odpališť. Jde o technicky náročnější hřiště, které je ale velmi přehledné a při pozorném čtení terénu si jej užijí golfisté všech kategorií.

Mezi ikonické jamky celého Poděbradského golfového hřiště patří určitě ty lesní, tedy jamka 12 a 13. První je kratší par 5, který ale není radno hrát mimo fairway a pokoušet se dostat druhou na green přes stromy. Druhý je pak čtyřpatrový dogleg, opět obklopený vzrostlými stromy.

Tréninkové zázemí Golf Clubu Poděbrady

U klubovny naleznete krytý i otevřený driving range, můžete využít hry z rohoží nebo z trávy,  dva chipping greeny a putting green. Jeden chipping green a putting green jsou hned u jamky číslo 1, takže rychlou rozcvičku stihnete hned před odpalem.

Restaurace i ubytování přímo na golfovém hřišti

Na hřišti se nachází restaurace s letní terasou a grilem, kde si dáte ledově vychlazené nápoje, kávu a pochoutky z grilu. V klubovně je také možnost ubytování v apartmánech či jednoduchých pokojích. Dále je možné využít ubytování v nedalekých lázeňských hotelích a užít si tak nejen golf, ale i výborné wellness.

Autor článku

Tereza Váchová
Tereza Váchová
Manager Golf Resort Poděbrady

Vydáno: 23/07/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 208

Spočítat pojištění