Proč byste měli začít hrát golf?

Vypisovat mnoho důvodů, proč začít hrát golf je myslím zde úplně zbytečné. Protože důvodu je celá řada a každý golfista, pro kterého se tento nádherný sport stal vášní, vám potvrdí, že počet důvodu není limitován a vždycky se důvod najde.

Pojďme se podívat na “přednosti”, které tato krásná hra nabízí. Jednou z hlavních předností je pobyt v nádherné přírodě.  Jelikož každý milovník golfu, vám řekne, že nic se nevyrovná pohledu na upravený green a panoramata mezi jamkami.

Přirozený pohyb v krásném prostředí

Golf se tedy vyznačuje přirozeným způsobem trávení volného času v krásném prostředí přírody. Kde naprosto přirozeným pohybem - chůzí, strávíme krásný den. Navíc kultura golfových hřišť vždy ladí oku golfisty upraveným celým okolím golfového hřiště.

Jelikož chůze je člověku přirozená, tak golf není limitován věkem. Proto je to generační hra, kdy můžete na hřišti vidět 4-leté dítě, stejně tak jako 80-letého člověka a je naprosto jedno zda-li muže nebo ženu, což je velkým přínosem i pro celé rodiny.

Golf je rodinný sport

Takže další nespornou výhodou golfu je, že je to rodinný sport, kde se můžete projít s celou rodinou, partnery, dětmi, rodiči, prarodiči a samozřejmě s přáteli a blízkými. V komorním duchu lze celou dobu hry vézt nejen golfovou komunikaci, což nabízí spoustu prostoru.

Golf se takto stává velice příjemným strávením času s lidmi, které máte rádi a můžete se projít na zdravém vzduchu v přírodě, což je neuvěřitelný aktivní relax. Toto je myslím bezesporu největší předností tohoto krásného sportu.

Můžete namítnout, že je to “drahý sport”. V české republice je zatím tento sport poměrně “mladý” a tak se někdy člověk může potýkat s tímto předsudkem. Samozřejmě se bavíme o golfu jako rodinné relaxační aktivitě.

Ano, v rámci profesionální úrovně je golf postaven stejně jako ostatní profesionální sporty. Ovšem v jiných zemích je golf naprosto normální součástí rodinných aktivit. Navíc hole nemusíte kupovat a můžete si je za malý poplatek půjčit.

Hraní golfu už dávno není jen pro vyvolené!

Vstup na tréninkové hřiště také není položkou, která by rapidně zatížila rodinný rozpočet a můžete strávit s rodinou společný čas zábavou, která určitě nadchne všechny členy rodiny. Záleží pak jen na vás zda-li investujete do vlastní golfové výbavy.

Golfové hole se ve většině případů pořizují na delší dobu, takže je to spíš o jednorázové investici, záleží potom jen na vás, jestli necháte golf na úrovni rekreační, nebo ji posunete dál a stane se vaší součástí, což se však stane ve většině případů. Ale nemyslete si, že golf postrádá adrenalin…naopak. Milovník golfu vám potvrdí, jak pekelné může být soustředění na “správnou” ránu a jaké drama je pozorovat trajektorii letu odpáleného míčku. A o strategii hry třeba mezi stromy nemluvě.

Zkusme tedy shrnout všechny pozitiva golfu. Čerstvý vzduch, krásná příroda, příjemný relax, neomezení věkového limitu, přirozený pohyb, rodinný sport, zábava, adrenalin…zkrátka vše, co člověk má rád a přináší mu do života pohodu.

Tady už myslím je zbytečné se ptát proč začít hrát golf, nemyslíte?

Autor článku

Mgr. Anna Popková
Mgr. Anna Popková
Head Copywriter

Vydáno: 06/07/2020

Hodnocení článku:

Počet hlasů: 233

Spočítat pojištění